پرونده ربوده شدن امام موسی صدر به کجا رسید؟ نبیه بری پاسخ داد

به گزارش وبلاگ بومادران، ایرنا نوشت: نبیه بری رئیس مجلس لبنان روز دوشنبه در چهل ودومین سالگرد ربایش امام موسی صدر با تاکید بر حاکمیتی بودن پرونده وی، گفت: تحقیقات با جدیت در مورد پرونده امام موسی صدر ادامه دارد.

پرونده ربوده شدن امام موسی صدر به کجا رسید؟ نبیه بری پاسخ داد

به گزارش شبکه خبری المیادین، بری گفت: مسئله ناپدید شدن امام موسی صدر جنایتی دامنه دار است که در خاک لیبی رخ داد و این موضوع، یک مسئله حاکمیتی برای لبنان است.

وی افزود: پرونده امام موسی صدر تنها با بازگشت او و همرهانش مختومه می شود و به پایان می رسد.

بری با بیان اینکه تحقیقات در مورد پرونده موسی صدر با جدیت و شدت پیگیری می شود، تاکید کرد: 42 سال از این حادثه گذشت اما ما هرگز خسته نخواهیم شد. این شیوه و روش همه لبنانی هاست.

سید موسی صدر معروف به امام موسی صدر پیشوای شیعیان لبنان است که نهم شهریور 1357 در هنگام سفر به لیبی به صورت مرموزی ناپدید شد و این موضوع تا به امروز در هاله ای از ابهام واقع شده است.

وی بنیانگذار جنبش امل و رهبر سابق مسلمانان شیعه لبنان است، 42 سال از زمان ناپدید شدن او می گذرد و پرونده ناپدیدشدنش به یکی از مسایل کلیدی در میان رویدادهای اصلی خاورمیانه مبدل شده است.

رئیس مجلس لبنان در ادامه به انفجار بندر بیروت اشاره کرد و خواستار انجام ادامه تحقیقات درباره این انفجار شد.

وی با بیان اینکه این جنایت امتحانی برای دستگاه قضایی لبنان است، درباره رفتارهای سیاسی غیرمسئولانه در کشور هشدار داد.

بری تاکید کرد: نگرانی و ترس لبنانی ها از خارج نیست بلکه از عوامل داخلی است و خطرناکترین چیزی که در اثر فاجعه بندر بیروت آشکار شد، سقوط ساختار سیاسی کشور بود و البته چاره ای جز تغییر این نظام طائفه ای وجود ندارد.

وی همچنین خواستار توقف تبلیغات وکارزار رسانه ای میان طرف های مختلف و اصلاح گفتمان سیاسی و مطبوعاتی شد.

صحبت های نبیه بری در حالی است که ساعاتی پیش، میشل عون رئیس جمهوری لبنان مصطفی ادیب را پس از کسب حمایت اکثریت مجلسی، رسما مامور تشکیل کابینه جدید این کشور کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "پرونده ربوده شدن امام موسی صدر به کجا رسید؟ نبیه بری پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده ربوده شدن امام موسی صدر به کجا رسید؟ نبیه بری پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید