2102 مبتلای جدید کرونا در کشور، شرایط قرمز در خوزستان، هشدار به 3 استان

به گزارش وبلاگ بومادران، سخنگوی وزارت بهداشت از تشخیص قطعی 2هزار و 102 بیمار جدید مبتلا به کووید19 طی 24 ساعت گذشته در کشور خبر داد.

2102 مبتلای جدید کرونا در کشور، شرایط قرمز در خوزستان، هشدار به 3 استان

کیانوش جهانپور گفت: از دیروز تا امروز 26 اردیبهشت 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و 102 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد.

وی گفت: به این ترتیب مجموع بیماران کووید19 در کشور به 116 هزار و 635 نفر رسید.

وی با بیان اینکه فرایند نزولی فوت ناشی از کووید19 را در کشور شاهد هستیم (به غیر از روز گذشته که افزایش نسبی در این زمینه داشتیم)، گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 48 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به 6 هزار و 902 نفر رسید.

وی اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون 91 هزار و 836 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: 2727 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی، تا کنون 658 هزار و 604 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

جهانپور با اشاره به بیماریابی فعالتر کووید 19 در همه استان ها گفت: بیش از 80 درصد موارد شناسایی شده در 24 ساعت گذشته، از موارد متوسط و دارای علایم خفیف و در خوشه های ناامن و در تماس نزدیک و مجاوران با بیماران مبتلا بوده و تنها 385 مورد بستری و ارجاعی به بیمارستان ها در همه استان ها شناسایی شده اند.

وی گفت: در روزها و هفته های گذشته این گستره شناسایی موارد خفیف و سرپایی را نداشتیم و هر روز این فرایند توسعه می یابد و امیدواریم طی روزهای آینده، شناسایی فعال تر افراد بدون علامت و دارای علایم خفیف و متوسط را داشته باشیم تا راستا کنترل بیماری هموارتر شود.

جهانپور درباره استان خوزستان نیز گفت: در استان خوزستان با اقدامات اجرا شده و اعمال محدودیت های شکل گرفته، این امیدواری ایجاد شده که در روزهای آینده کاهش موارد بستری و سرپایی را ببینیم. اما کماکان شرایط در این استان قرمز است.

وی در عین حال گفت: نسبت به افزایش موارد بروز و بستری در چند استان طی روزهای آینده نیز هشدار می دهیم. در مورد استان های لرستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی این گمان وجود دارد که در روزهای آینده شاهد افزایش موارد ابتلای جدید و بستری باشیم. بر همین اساس تقاضا داریم مردم دقت و جدیت بیشتری در رعایت نکات بهداشت فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را داشته باشند.

منبع: فرارو

به "2102 مبتلای جدید کرونا در کشور، شرایط قرمز در خوزستان، هشدار به 3 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2102 مبتلای جدید کرونا در کشور، شرایط قرمز در خوزستان، هشدار به 3 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید