200 هزار خودرو مسافربر شخصی گازسوز می شوند

به گزارش وبلاگ بومادران، قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: طبق برنامه ریزی ها، آمادگی تبدیل 200 هزار خودرو مسافربر شخصی به دوگانه سوز وجود دارد و برای این کار فقط یک سوم هزینه از افراد دریافت می گردد.

200 هزار خودرو مسافربر شخصی گازسوز می شوند

به گزارش شانا به نقل از ایسنا، حمید قاسمی ده چشمه با بیان اینکه تبدیل خودروهای عمومی وانت بار و تاکسی به دوگانه سوز طبق مصوبه هیئت دولت رایگان انجام می گردد، اضافه نمود: برای دیگر خودروها که مسافربر شخصی هستند و وزارت کشور این خودروها را به عنوان مسافربر شخصی تعریف می نماید، برنامه هایی را در نظر گرفته ایم.

وی تأکید کرد: وزارت کشور برای این موضوع مؤلفه هایی را درنظر گرفته که سرویس مدارس و تاکسی های اینترنتی می تواند جزئی از این طرح باشند، البته این موضوع شامل حال همه مسافربرهای شخصی نمی گردد و تنها خودروهای پرمصرفی که در این حوزه فعال هستند، مشمول می شوند.

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تأکید بر اینکه خودروهای مسافربر شخصی کم مصرف و دوره ای شامل حال این طرح نمی شوند، توضیح داد: افزون بر این، برخی از خودروهای شخصی نیز در تهران فعال هستند که مجوز تاکسی را دریافت کردند که تعداد آنها حدود 37 هزار دستگاه و فهرست آنها معین است.

قاسمی با بیان اینکه سامانه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی باید به سامانه وزارت کشور وصل گردد و بدین ترتیب پس از ثبت نام متقاضی معین می گردد که فرد متقاضی شرایط دریافت این طرح را دارد یا خیر، گفت: پس از گذر از مرحله تأیید فرد باید مبلع 3 میلیون تومان را پرداخت کند و در نوبت تبدیل قرار گیرد.

وی در باره جزییات پرداخت تبدیل خودروهای مسافربر شخصی تأکید کرد: حدود 9 میلیون تومان توسط دولت و 3 میلیون تومان توسط متقاضی پرداخت می گردد و این طرح برای 200 هزار خودرو در نظر گرفته شده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره زمان اجرای این طرح گفت: سامانه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی آماده است و اکنون منتظر آماده شدن سامانه وزارت کشور هستیم و پیش بینی می کنیم تا دو هفته آینده این طرح وارد مرحله اجرایی گردد.

بر اساس مصوبه شورای اقتصاد قرار شده که یک میلیون و 460 هزار خودرو عمومی به دوگانه سوز تبدیل شوند که این طرح اکنون در حال اجراست و طبق اعلام مسئولان، تا به امروز 136 هزار و 700 خودرو در سایت gcr.niopdc.ir ثبت نام نموده اند که از این میان، 51 هزار و 600 خودرو مشمول این طرح شده و 23 هزار تبدیل اجرا شده است و 22 هزار خودرو نیز در نوبت قرار گرفته و در صف تبدیل قرار دارند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "200 هزار خودرو مسافربر شخصی گازسوز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200 هزار خودرو مسافربر شخصی گازسوز می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید