حدس جدید سازمان جهانی بهداشت درباره منشأ کرونا

به گزارش وبلاگ بومادران، کارشناسان این سازمان به خبرگزاری فرانسه گفته اند در ارتباط نزدیک با محققان هلندی هستند که درباره چند مورد ابتلا به ویروس کرونا روی کارگرانی تحقیق می کنند که به نظر می رسد ویروس از طریق راسو های مینک به آن ها منتقل شده باشد.

حدس جدید سازمان جهانی بهداشت درباره منشأ کرونا

به گزارش وبلاگ بومادران به نقل از یورونیوز، سازمان جهانی بهداشت گفت: این نخستین موارد شناخته شده انتقال ویروس از حیوان به انسان است. اما ما همچنان در حال جمع آوری و مرور اطلاعات بیشتر هستیم تا متوجه شویم آیا حیوانات می توانند عامل گسترش بیماری باشند.

کارولا شوتن، وزیر کشاورزی هلند روز دوشنبه گفته بود که ابتلای دومین کارگر به ویروس کرونا احتمالا از طریق راسو های مینک مزرعه، ثبت شده است.

هفته گذشته، یک مورد ابتلای یکی از کارگران مزرعه ای در نزدیکی شهر آیندهوون هلند به ویروس کرونا نیز اعلام شده بود که پس از آن فرضیه ها مبنی بر انتقال ویروس از راسو های مبتلا مطرح شد.

ماه گذشته مقام های هلند گفتند که دو پرورشگاه راسو های مینک در جنوب این کشور را به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در میان آن ها قرنطینه کردند.

این دو پرورشگاه در شرق شهر آیندهوون در استان برابانت قرار داشتند. وزارت کشاورزی هلند با انتشار بیانیه ای در مورد قرنطینه این دو پرورشگاه اعلام کرده بود: مینک ها علائم مختلفی از بیماری از جمله مشکل تنفسی داشتند. از آنجا که شماری از کارکنان علائم ابتلا به کرونا داشتند گمان می کنیم که آن ها ناقل بیماری به راسو ها بوده اند.

اما حال به نظر می رسد موضوع برعکس شده باشد و راسو ها ویروس جدید را احتمالا به انسان ها منتقل کرده باشند.

وزارت بهداشت هلند اعلام کرده است که سه نفر در مزرعه محدوده آیندهوون مبتلا به کووید-19 هستند، اما تاکید شده است هنوز مشخص نیست که بیش از یک مورد از این سه نفر به طور مستقیم از راسوی مینک این ویروس را گرفته باشد.

گرچه گفته می شود که احتمالا ویروس جدید کرونا در ابتدا از بازار حیوانات شهر ووهان به انسان منتقل شده، اما تا به امروز گزارش مستندی مبنی بر اینکه حیوانات منشا انتقال و شیوع این ویروس باشند وجود نداشته است و انتقال انسان به انسان به عنوان تنها منشا شیوع ویروس شناخته می شود. با این حال سازمان جهانی بهداشت گفته است مواردی وجود دارد که ویروس از انسان به حیوانات خانگی منتقل شده است.

منبع: فرارو

به "حدس جدید سازمان جهانی بهداشت درباره منشأ کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدس جدید سازمان جهانی بهداشت درباره منشأ کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید