کارگروه ویژه حوزه چاپ در معاونت فرهنگی تشکیل می شود

به گزارش وبلاگ بومادران، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به اهمیت نمایشگاه چاپ، گفت: من طی سالیان قبل بارها به نام یک علاقه مند به حوزه چاپ و نشر از این نمایشگاه بازدید کرده بودم و در جریان فرایند برگزاری آن بودم.

کارگروه ویژه حوزه چاپ در معاونت فرهنگی تشکیل می شود

وی اضافه نمود: جای خوشحالی دارد که با توجه به شرایط و مسائل کرونایی با همت اهالی صنعت چاپ این نمایشگاه برپا شده است تا دست اندرکاران این حوزه در کنار هم جمع شوند.

احمدوند در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایبنا درباره راهکارهای شناسایی و رفع مسائل صنعت چاپ، نام کرد: مسائل صنعت چاپ متعدد است و باید به صورت مفصل درباره آن صحبت کنیم؛ اما یکی از مهم ترین آن ها تعیین تکلیف شرایط تولی گری این صنعت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی تاکید کرد: در این زمینه باید محدوده فعالیت هریک از این وزارتخانه ها تعیین و بسیاری از امور مربوط به آن هم از بلاتکلیفی خارج شود.

احمدوند همچنین درباره دیگر دغدغه ها و مسائل این حوزه، شرح داد: امروز در بازدید از نمایشگاه و گفت وگو با اهالی این حوزه به برخی از مسائل این بخش اشاره شد؛ به نام مثال حمایت های مادی از این صنعت، تامین لوازم مصرفی، تامین قطعات و ... برخی از این موضوعات بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه رصد و شناسایی این مسائل نیاز به کار کارشناسی دارد، گفت: به زودی کارگروه ویژه حوزه چاپ در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف آن حل مسائل حوزه چاپ تشکیل خواهد شد، علاوه بر آن اداره کل حوزه چاپ هم به صورت فعال تر در حوزه های مختلف صنعت چاپ ورود پیدا خواهد کرد.

احمدوند همچنین یادآور شد: صنعت چاپ آسیب های زیادی در دوران تحریم برای تامین مواد اولیه، قطعات و دستگاه ها، سرمایه گذاری و بازاریابی محصولات در خارج کشور دیده است که در تعامل و مشورت با فعالان صنعت چاپ و تدبیر برنامه منظم، همچنین اولویت بندی مسائل تا مقداری که در شرح وظایف و امکانات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است برای حل آن اقدام می کنیم.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران تا دوشنبه 12 مهر هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کارگروه ویژه حوزه چاپ در معاونت فرهنگی تشکیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگروه ویژه حوزه چاپ در معاونت فرهنگی تشکیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید