چه کسانی از ساکت شدن منصوری سود بردند؟

به گزارش وبلاگ بومادران، شرق نوشت: سکوت منصوری به نفع مفسدانی است که با او در ارتباط بوده اند. دریافت رشوه های میلیونی یکی از اتهام های قاضی متواری در دادگاه اکبر طبری است. هرچند مرگ منصوری مانع از رسیدگی قضائی و تحقیقات قوه قضائیه ایران نخواهد شد، اما پرونده اتهامات شخص منصوری برای همواره بسته و راز های بسیاری با او دفن خواهد شد.

چه کسانی از ساکت شدن منصوری سود بردند؟

جسد قاضی منصوری به خاک سپرده شد؛ این خبر را سخنگوی قوه قضائیه گفته و شرح داده است: جنازه به خانواده منصوری تحویل داده شده و به استان محل اقامت او منتقل و خاکسپاری اجرا شده است. این در حالی است که با انتقال جنازه به ایران، موضوع احراز هویت جنازه مطرح شد و برادر قاضی منصوری در تبادل نظر با ایلنا از شناسایی نشدن جنازه از سوی خانواده خبر داده و گفته بود: جنازه تناسب ظاهری با قاضی منصوری ندارد و برای احراز هویت احتیاج به تست دی ان دی است.

اسماعیلی در ارتباط با پفراینده متهم منصوری اعلام نمود: آنالیز دقیق تر این حادثه احتیاجمند آن است که اطلاعات مربوطه از کشور رومانی مانند تصاویر ضبط شده از دوربین هتل محل اقامت و اسناد و نوشته های متعلق به وی در اختیار ما قرار بگیرد. فقط جسد این فرد به ایران منتقل شده و پیگیری های قضائی، اینترپل و طرف وزارت خارجه در حال اجرا است تا بتوانیم رمزگشایی نموده و به حقیقت نحوه جان باختن وی برسیم.

پیش از این نیز اسماعیلی با بیان اینکه تا به امروز متأسفانه اطلاعات روشن و مستنداتی در ارتباط با وقوع این حادثه جز آنچه از ناحیه خبرگزاری های خود دولت رومانی است و بیان کوتاهی که از قول دادستان بخارست نقل شده، نداریم، تأکید کرد: پیگیر هستیم که زوایای موضوع روشن گردد و همان گونه که قبلا اعلام کردیم، این حادثه در فرایند دادرسی پفراینده چالش و خلأیی ایجاد نمی نماید؛ چون در این پفراینده کار مطالعاتی، اطلاعاتی و جمع آوری و آنالیز دقیقی اجرا شده است. سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد: زوایای پفراینده روشن شده و به پفراینده ما آسیب نمی رساند، اما حادثه ای است که نباید از آن عبور کرد و گذشت.

این خواست و مطالبه جدی ماست که ما از سه مجرای حوزه دیپلماسی، حوزه پلیس و مکاتبه با قوه قضائیه و دادستانی آنجا داریم پیگیری می کنیم و خواستار این هستیم که اسناد، مدارک و گزارش دقیقی را مرجع قضائی، دادستانی و پلیس رومانی و دستگاه دیپلماسی بدهند که این حادثه چگونه اتفاق افتاده، زمینه های آن چه بوده و اصل این حادثه چه اتفاقی اتفاق افتاده که منجر به جان باختن آقای منصوری شده است. کشور رومانی از زمان بروز حادثه همکاری مناسبی با ایران نداشته است و در نهایت فقط جنازه به ایران ارسال شد که حداقل تعیین کرد قاضی منصوری فرد فوت شده در لابی هتل دوک بخارست است؛ بااین حال اینکه او به قتل رسیده یا خودکشی نموده، همچنان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

همکاری نکردن رومانی نیز جای بحث دارد که چرا حتی فیلم دوربین های هتل دوک در اختیار ایران قرار نگرفته است. یکی از دلایلی که شایعه زنده بودن منصوری را مطرح نموده بود، همین دسترسی نداشتن به فیلم دوربین های هتل بود؛ زیرا حتی اگر قتل هم با همکاری بعضی از باند های جنایتکار رومانی اتفاق افتاده باشد، تا به امروز قاتل پیروز به فرار از این کشور شده است و ردیابی سخت می گردد؛ بنابراین دلیل پنهان نگه داشتن این فیلم ها اهمیت بسیاری دارد و دستیابی به آن ها گره بسیاری از سؤالات در این پفراینده را باز می نماید.

درحال حاضر پزشکی قانونی ایران با تست ها و آزمایش هایی که انجام داده شاید بتواند علت مرگ را تشخیص دهد، اما برای اثبات هر سناریویی که مطرح گردد، احتیاج به اسناد و مدارکی است که در اختیار پلیس رومانی قرار دارند.

همکاری نکردن رومانی به خصوص در بخش عدم ارائه فیلم های هتل دوک از روز های نخست وقوع حادثه، باعث مشکوک ارزیابی شدن گزارش پلیس این کشور در رابطه با دلیل مرگ منصوری شده است.

در گزارش اولیه، دلیل مرگ خودکشی عنوان شد که با گذشت چند روز تحقیقات میدانی وبلاگ بومادران رومانی، این ادعا با تردید جدی روبرو شد. مرگ قاضی منصوری با توجه به پفراینده فسادی که نامش به عنوان متهم در آن مطرح شده، اهمیت بسیاری دارد. بازگشت و حضور او در دادگاه می توانست پرده از اسرار فساد افرادی بردارد که با پرداخت رشوه، رأی و نفوذ این قاضی را خریده بودند. همان گونه که وکیل سابق او گفته است، قاضی منصوری حرف های زیادی برای گفتن داشت.

حال سکوت منصوری به نفع مفسدانی است که با او در ارتباط بوده اند. دریافت رشوه های میلیونی یکی از اتهام های قاضی متواری در دادگاه اکبر طبری است که نشان از فعالیت باندی فاسد در قوه قضائیه در سال های گذشته دارد. هرچند مرگ منصوری مانع از رسیدگی قضائی و تحقیقات قوه قضائیه ایران نخواهد شد، اما پفراینده اتهامات شخص منصوری برای همواره بسته و راز های بسیاری با او دفن خواهد شد.

منبع: فرارو

به "چه کسانی از ساکت شدن منصوری سود بردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی از ساکت شدن منصوری سود بردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید