پیشنهاد جریمه نقدی مسافران و کسانی که ماسک نمی زنند

به گزارش وبلاگ بومادران، معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران از پیشنهاد اعمال جریمه نقدی و محرومیت از خدمات اجتماعی برای افراد و اصنافی خبر داد که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.

پیشنهاد جریمه نقدی مسافران و کسانی که ماسک نمی زنند

به گزارش وبلاگ بومادران به نقل از ایسنا، دکتر علی ماهر معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه پیشنهاد مشخص جریمه نقدی و محرومیت از خدمات اجتماعی در رابطه با افراد و اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند از سوی ستاد کرونای تهران به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شده است، گفت: این پیشنهادها با هدف کنترل و مدیریت بیشتر بحران کرونا ارائه شده و پس از بررسی و تصویب در ستاد ملی کرونا جهت اجرا ابلاغ می گردد.

وی از مشخص جریمه نقدی برای افرادی که در طول دوران شیوع کرونا به سفرهای غیرضروری می فرایند یکی از پیشنهادها عنوان نمود و اضافه نمود: در این راستا برای افرادی که در زمان شیوع بالای کرونا نسبت به مسافرت های غیرضروری اقدام کرده و هم خود و هم دیگران را به مخاطره می اندازند، جریمه نقدی در نظر گرفته شده و همچنین پیشنهاد شده که اگر فردی حین مسافرت غیرضروری و به دلیل عدم رعایت پروتکل ها به کرونا مبتلا شد، هزینه درمان را پرداخت کند.

ماهر با اشاره به نظارت ها و بازرسی های دوره ای کارشناسان بهداشت از اصناف وسایر محیط های شهری و عمومی، شرح داد: در این زمینه هم پیشنهاد شده تا برای اصناف و افرادی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند، جریمه های نقدی مشخص گردد. این مساله افرادی که در سطح شهر از پوشش ماسک استفاده نمی کنند را نیز دربر می گیرد.

معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران همچنین در ادامه با اشاره به سطح رعایت پروتکل ها در مراکز صنعتی و کارخانه ها عنوان نمود: بخش بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای دانشگاه های علوم پزشکی روی این مساله نظارت داشته و بازدیدهای دوره ای انجام می دهند، اتفاقا گزارش ها نشان داده که در کارخانه ها و مراکز صنعتی بزرگ در زمینه رعایت پروتکل ها مسائل کمتر است و به دلیل وجود سیستم های کنترلی در کارخانه ها شرایط بهتر است.

وی اضافه نمود: بیشترین مسائل به کارگاه های کوچک و اصناف برمی گردد که عمدتاً پروتکل ها را رعایت نمی کنند که در این رابطه نیز برخورد می گردد و از این پس جرایم نقدی برای آنها در نظر گرفته می گردد.

ماهر در پایان با اشاره به ابلاغ پروتکل های بهداشتی مرتبط با مراسم ماه محرم، گفت: کلیه فعالیت ها باید در چارچوب پروتکل ها انجام گردد و کارشناسان بهداشت 3 دانشگاه علوم پزشکی در تهران بر این فعالیت ها نظارت دارند. البته همچون گذشته توصیه و پیشنهاد ما به مومنان و سوگواران این است که اصول سه گانه بهداشتی یعنی پوشش ماسک، فاصله گذاری و شست وشوی مداوم دست ها را رعایت کنند و برای کاهش شیوع و انتقال بیماری در تجمعات شرکت نکنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیشنهاد جریمه نقدی مسافران و کسانی که ماسک نمی زنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد جریمه نقدی مسافران و کسانی که ماسک نمی زنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید