پلیس آمریکا یک شهروند دیگر را به کام مرگ کشاند

به گزارش وبلاگ بومادران، روز گذشته پلیس واشنگتن در منطقه ای در جنوب شرقی این شهر با شلیک به سوی یک شهروند سبب مرگ او شد.

پلیس آمریکا یک شهروند دیگر را به کام مرگ کشاند

به نقل از نشریه آمریکایی هیل، یک افسر پلیس روز گذشته مردی را با شلیک گلوله در منطقه ای در جنوب شرقی واشنگتن از پا درآورد.

بنابر اعلام پیتر نیوشام رئیس پلیس واشنگتن، این فرد پس از انتقال به بیمارستان محلی جان خود را از دست داد. نیوشام در این باره گفت پلیس برای پیگیری گزارشی از وجود یک اسلحه در یک وسیله نقلیه به محل حادثه رفته بود. وقتی ماموران به آنجا رسیدند افراد داخل خودرو پا به فرار گذاشتند.

به گفته این مقام، پلیس دو اسلحه از محل حادثه کشف کرد، اما هنوز معین نیست قربانی در زمان شلیک پلیس مسلح بوده است یا خیر. مقامات هنوز هویت مردی را که مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت اعلام نکرده اند، اما اطلاعات نشان می دهد او فردی بزرگسال بوده است. یک منبع آگاه اشاره کرده است که قربانی پسر 17 ساله و غیرمسلح بوده است.

بنابر گزارش تلویزیون ان بی سی 4 مادر این قربانی گفته است پسرش بچه بوده و در دو بلوک آن طرف تر از محل تیراندازی زندگی می کرده است.

نیوشام به این سوال که چرا افسر پلیس در آن زمان به سوی این فرد شلیک کرده پاسخ نداد و گفت درست نیست که اکنون با حدس و گمان درباره آن لحظه از حادثه صحبت کنیم.

بنا به گفته پلیس، تیراندازی بعدازظهر روز گذشته در بلوک 200 خیابان جنوب شرقی رخ داد. به گزارش ان بی سی 4 تعدادی از ساکنان منطقه در اعتراض به این تیراندازی پس از حادثه تجمع کردند و به سوی مقر پلیس در آن خیابان حرکت کردند.

مدتی است که در آمریکا اعتراضات گسترده علیه خشونت پلیس به راه افتاده است. مردم به بی عدالتی و نژادپرستی نهادینه شده در این کشور اعتراض دارند. با آنکه این اعتراضات پس از مرگ دلخراش جورج فلوید که به دست پلیس خفه شد آغاز شده، پس از آن حادثه در همین مدت چند ماهه چندین مورد دیگر از خشونت و تیراندازی پلیس آمریکا علیه شهروندان این کشور روی داده است. ، باشگاه وبلاگ بومادران

منبع: ایران آنلاین

به "پلیس آمریکا یک شهروند دیگر را به کام مرگ کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا یک شهروند دیگر را به کام مرگ کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید