نصب و راه اندازی سامانه وارسی پرواز در 5 فرودگاه کشور ، استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها

به گزارش وبلاگ بومادران، مدیرکل ناوبری هوایی شرکت فرودگاه ها با اشاره به نصب و راه اندازی سامانه ILS/ DME در 5 فرودگاه کشور، گفت: این پروژه در فرودگاه های امام خمینی، رشت، مشهد، اهواز و بندرعباس در مرحله نصب زیرساخت، دکل و آنتن است.

نصب و راه اندازی سامانه وارسی پرواز در 5 فرودگاه کشور ، استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها

به گزارش گروه مالی وبلاگ بومادران سیامک بهنام ضمن اشاره به روز جهانی الکترونیک هواپیمایی و قدردانی از زحمات همکاران ATSEP سراسر کشور، گفت: در نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیر تجهیزات بازرسی (ایکس ری و گیت وی) در فرودگاه ها و ستاد، طبق روال فعال بودیم.

وی گفت: در تعمیرات اساسی بوردهای پیچیده و منابع اشعه به پیشرفت قابل ملاحظه ای دست یافته ایم و با خرید، نصب و راه اندازی دستگاه یاری بازرسی WTMD در فرودگاه های کشور تا حدود زیادی مسائل در این بخش رفع شده است.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از انجام اقدامات وسیع در مورد تجهیزات ارتباطی در طول سال گذشته و امسال اطلاع داد و گفت: این اقدامات شامل نصب سایت های فرستنده و تجهیزات گیرنده در تعدادی از فرودگاه ها، اورهال کردن سامانه های سوئیچینگ در بعضی فرودگاه ها و ارتقاء نرم افزاری 21 سامانه ATIS بوده است.

یهنام با بیان اینکه خرید تجهیزات جهت تکمیل سامانه ماهواره ای VSAT به عنوان زیرساخت پشتیبان سایت های راداری و RCAG مرکز کنترل فضای کشور اجرا شده است، گفت: تا پایان امسال، ارتقاء و پوشش کامل VSAT به عنوان پشتیبان خطوط مخابرات مرکز کنترل حاصل خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات اداره مهندسی سامانه های نظارتی و راداری و مباحث مربوط به اتوماسیون آن اشاره نمود و اضافه نمود: در این بخش یکی از مهمترین اقدامات نصب و راه اندازی سایت رادار در ارتفاعات تنگریز شیراز است که در حال حاضر احداث ساختمان آن در حال اجرا بوده که همزمان با آن احداث دکل و ریدوم آنتن انجام خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اقدامات اداره مهندسی سامانه های یاری ناوبری، گفت: اواخر سال گذشته سامانه های DVOR/DME فرودگاه های ابوموسی و بندرلنگه نصب و راه اندازی کامل شد و آماده COMMISSIONING و انجام فلایت چک است.

بهنام افزود: همزمان در فرودگاه ارومیه نیز سامانه های DVOR/DME در حال نصب است، همچنین جهت استفاده بهینه از سامانه NDB فرودگاه ایلام و افزایش پوشش آن، انتقال و نصب و راه اندازی تجهیزات و آنتن های سایت مذکور به ارتفاعات اطراف فرودگاه ایلام پایان یافت که پس از وارسی پروازی عملیاتی خواهد شد.

وی در مورد نصب و راه اندازی سامانه ILS/ DME در پنج فرودگاه کشور نیز گفت: این پروژه در فرودگاه های رشت، مشهد، اهواز، بندرعباس و فرودگاه امام خمینی (ره) در مرحله نصب زیرساخت ها، دکل و آنتن بوده و امیدواریم تا پایان سال از نظر نصب فیزیکی تجهیزات و راه اندازی تعدادی از آنها پیشرفت خوبی داشته باشیم.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین با اشاره به استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان داخلی نیز گفت: قراردادی را سال گذشته با شرکت صاشیراز جهت ساخت یک دستگاه DME منعقد کردیم که امیدواریم امسال با پیشرفت های خوب پروژه، پس از تحویل نسبت به آزمایش آن در یکی از فرودگاه ها اقدام گردد.

به گفته بهنام امسال با توجه به شرایط کرونا، در بخش آموزش و با یاری اداره کل آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت فرودگاه ها تغییراتی را در نوع آموزش انجام داده ایم به طوری که آموزش های حضوری به مجازی تبدیل شده است تا فرایند آموزش پرسنل در شرایط کنونی متوقف نگردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نصب و راه اندازی سامانه وارسی پرواز در 5 فرودگاه کشور ، استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب و راه اندازی سامانه وارسی پرواز در 5 فرودگاه کشور ، استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید