مکاتبه اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا

به گزارش وبلاگ بومادران، دبیر انجمن صنفی دریانوردان ایران با تأکید بر اینکه اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی زیر سؤال است، گفت: انجمن صنفی دریانوردان وارد عمل شده است.

مکاتبه اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا

به گزارش گروه مالی خبرگزاری وبلاگ بومادران از روابط عمومی سازمان بنادر سامان رضایی در پی تهدید خصمانه دولت ایالات متحده آمریکا علیه پنج نفتکش ایرانی راهی ونزوئلا، اظهار کرد: در روزهای گذشته انجمن صنفی دریانوردان، رایزنی و تماس هایی با اتحادیه ها و سازمان های بین المللی از جمله سازمان بین المللی دریانوردی (IMO)، فدراسیون بین المللی حمل ونقل ITF و اتحادیه های مختلف از جمله اتحادیه برزیل و ونزوئلا از جهت مسائل صنفی و فارغ از مسائل سیاسی طرح موضوع کردیم که ایمنی دریانوردان از سوی دولت آمریکا تهدید شده است.

وی ادامه داد: دریانوردی ایمن حق تمامی دریانوردان جهان است و مبادله تجاری اجرا شده بین ایران و ونزوئلا حتی برخلاف تحریم های اعمال شده از سوی آمریکایی ها نیست.

دبیر انجمن صنفی دریانوردان ایران با تأکید بر اینکه اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی زیر سؤال است، گفت: انجمن صنفی دریانوردان بر اساس وظیفه صنفی خود و نگرانی به وجود آمده برای خانواده های دریانوردان که ناشی از تهدیدهای اجرا شده وارد عمل شده است.

رضایی تأکید کرد: در مکاتبات اجرا شده ضمن تأکید بر رعایت حق دریانوردی ایمن برای تمامی دریانوردان، از مواضع خصمانه و غیرمتعارف دولت آمریکا و تهدید ایمنی دریانوردان و خدمه 5 نفتکش ایرانی، ابراز نگرانی شدید کردیم و خواهان اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه شدیم.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "مکاتبه اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکاتبه اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید