مقام پنتاگون: تهدیدات موشکی ایران و کره شمالی افزایش یافته است

به گزارش وبلاگ بومادران، یکی از مقام های پنتاگون با به کاربردن لفظ سرکش برای خطاب کردن کشور ایران و کره شمالی، مدعی شد که تهدید های موشکی تهران، پیونگ یانگ، مسکو و پکن افزایش یافته است.

مقام پنتاگون: تهدیدات موشکی ایران و کره شمالی افزایش یافته است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بومادران، دریاسالار جان هیل مدیر آژانس پدافند موشکی آمریکا که بخشی از وزارت دفاع این کشور محسوب می شود روز گذشته (سه شنبه) در نشست دفاع موشکی و فضایی که به صورت مجازی در واشنگتن با موضوع تهدیدات گوناگون موشکی علیه آمریکا برگزار گشت، ایران و کره شمالی را بعنوان کشورهای سرکش توصیف کرد.

طبق گزارش خبرگزاری یونهاپ، این مقام دفاعی آمریکا ایران، چین، روسیه و کره شمالی را تهدیدی برای امنیت آمریکا و کشورهای دیگر توصیف کرد.

وی در این خصوص گفت: کشورهای سرکش کره شمالی و ایران و تهدیدات دو کشور روسیه و چین، خیلی سریع گسترش می یابد و جو بسیار بسیار پیچیده و دشواری برای زیستن وجود دارد.

هیل تأکید کرد که در سالهای اخیر، تهدیدات ناشی از سامانه های جدید موشکی روسیه، چین و ایران و کره شمالی افزایش یافته و این تهدیدات هم متوجه آمریکا و هم متحدان این کشور است.

مدیر آژانس پدافند موشکی آمریکا ضمن اعتراف به توانمندی کشورهای نامبرده در تولید موشک های کروز گفت که کشورهای متخاصم با ساخت موشک های کروز خیلی سریع و دیگر تجهیزات نظامی ابرصوت، موجب شده اند که شرایط بسیار سختی در زمینه دفاعی به وجود آید.

مقام های آمریکایی چندین بار از واژه سرکش برای کشورهایی همچون ایران و کره شمالی استفاده کرده اند و پیونگ یانگ نیز در واکنشی شدیدالحن به اینگونه لفاظی های مقام های آمریکایی تصریح کرده است که اگر واشنگتن قصد ندارد به شدت پشیمان شود، نباید صبر کره شمالی را محک بزند.

در حالیکه دو ماه تا زمان منقضی شدن تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران زمان باقی مانده است، مقام های آمریکایی در مناسبات مختلف تلاش دارند تا ایران را بعنوان تهدید جلوه دهند به امید آنکه بتوانند اعضای شورای امنیت سازمان ملل را ترغیب به تمدید این تحریم ها کنند.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در جدیدترین مصاحبه خود با شبکه فاکس نیوز، ضمن اتهام زنی به ایران، جمهوری اسلامی را بعنوان کشور حامی تروریسم معرفی کرد و بر تلاش های آمریکا بر اعمال تمامی تحریم ها علیه ایران تأکید کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام پنتاگون: تهدیدات موشکی ایران و کره شمالی افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام پنتاگون: تهدیدات موشکی ایران و کره شمالی افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید