مادور ایران را دوست واقعی ونزوئلا توصیف کرد

به گزارش وبلاگ بومادران، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا شرح داد که ایران، روسیه، چین و کوبا دوستان واقعی ونزوئلا هستند.

مادور ایران را دوست واقعی ونزوئلا توصیف کرد

به گزارش وبلاگ بومادران ، رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته (یکشنبه) در نطقی تلویزیونی خاطر نشان کرد، کمک های ایران، روسیه، چین و کوبا به ونزوئلا از جمله کمک های بشردوستانه نشان داد که این کشورها دوستان واقعی ونزوئلا هستند.

وی اعلام کرد که آمریکا نیز پیشنهاد کمک 20 میلیون دلاری به ونزوئلا کرده بود اما حتی یک دلار نیز از آمریکا به ونزوئلا کمک نشد.

مادورو پیشتر نیز ضمن قدردانی از دولت ایران به دلیل ارسال نفتکش های حامی بنزین برای ونزوئلا خاطر نشان کرده بود که قرار است بزودی به ایران سفر کند و در این سفر در کمیسیون مشترک با حضور مقامات دو کشور شرکت خواهد کرد تا دو طرف توافق نامه هایی را در حوزه انرژی، کشاورزی، اقتصادی، تکنولوژی، علمی و بهداشت امضا کنند.

ایران اخیراً به رغم مواجهه با تحریم های آمریکا، پنج نفتکش حامل بنزین برای ونزوئلا ارسال کرد که کارشناسان این اقدام را موفقیتی بزرگ برای ایران دانستند.

به دنبال انتقال محموله های سوخت ایران برای ونزوئلا، دولت کاراکاس توانسته توزیع سوخت به سراسر این کشور را با سیستم جدیدی آغاز کند.

به گزارش ایرنا، پهلو دریافت نفتکش های ایران در بنادر و پالایشگاه های ونزوئلا در حالی اجرا شده که پیش از این دولت آمریکا برای از بین بردن اتحاد جدید اقتصادی میان تهران و کاراکاس تهدید به اقدام برای ممانعت از رسیدن این نفتکش ها به سواحل ونزوئلا کرده بود.

با رسیدن نفتکش های ایران به ونزوئلا، مقام های دولتی و نظامی کاراکاس از همبستگی مردم ایران برای ارسال سوخت به این کشور را تشکر کرده و وعده ادامه روابط برادرانه میان دو کشور دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مادور ایران را دوست واقعی ونزوئلا توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادور ایران را دوست واقعی ونزوئلا توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید