قالیباف: همه فشار ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است

به گزارش وبلاگ بومادران، رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان نظارت میدانی بر حوزه های انتخابیه نمایندگان خوزستان به صورت چهره به چهره با مردم روستای محروم سادات حسینی ایذه ملاقات کرد و گفت: بنابر فرمایش امام (ره) یک تار موی کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان نمی دهیم.

قالیباف: همه فشار ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف عصر امروز (چهارشنبه، 12 شهریورماه) در ادامه نظارت میدانی بر حوزه های انتخابیه نمایندگان خوزستان به منطقه ایذه سفر کرد و ضمن حضور در جمع مردم روستای کم برخوردار سادات حسینی، گفت: از نخستین روز حضور در مجلس یازدهم به مردم قول دادیم که راه امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهیدان را سرلوحه امور قرار دهیم.

رئیس قوه مقننه توضیح داد: امام خمینی (ره) فرمودند یک تار موی کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان نمی دهم؛ در واقع انقلاب اسلامی برای مستضعفان و محرومان است، زیرا آن ها در این راه مجاهدت کردند و در میدان جنگ با دشمنان شهید و جانباز شده اند.

قالیباف اضافه نمود: بر این اساس نمایندگی همه مردم به ویژه محرومان را وظیفه خود می دانیم لذا اولین نظارت میدانی را از استان خوزستان شروع کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: وقتی عنوان می کنیم که به مردم خوزستان مدیون هستیم، تعارف نداریم. پیش از حضور در مجلس نیز بار ها به خوزستان سفر کردم، امکانات فراوانی در این استان وجود دارد، اما شاهد محرومیت های متعددی هستیم. به عنوان مثال 6 میلیارد مترمکعب آب در سد نزدیک روستای سادات حسینی وجود دارد، اما مردم روستا تشنه لب هستند و چنین مسائلی در اقصی نقاط استان به چشم می خورد.

قالیباف یادآور شد: احداث سد کار خوبی بود، اما بعضی جاده های قدیمی مربوط به روستا ها که زیر آب رفته اند باید احیا شوند. نمی توان بعد از گذر زمان همچنان شاهد مسائل رفع نشده بود.

رئیس قوه مقننه توضیح داد: در سفر به استان خوزستان به روستا های محروم این سرزمین در مرز استان کهکیلویه و بویراحمد رفتیم تا به وظیفه نظارتی خود عمل نموده باشیم و به آنالیز اجرای قانون بپردازیم.

وی تاکیدکرد: اعتبارات باید به درستی و با دقت هزینه گردد از این رو کوشش می کنیم با یاری نمایندگان استان در سال آینده و در راستای تدوین برنامه هفتم توسعه، حل مسائل مناطق محروم را در اولویت قرار دهیم.

قالیباف با اشاره به درد دل های جوانان روستای سادات حسینی ایذه، گفت: جوانان منطقه عنوان کردند که احتیاجی ندارند کسی به آن ها پول بدهد، زیرا تحصیل نموده اند و دارای تخصص هستند و فقط احتیاج به شغل دارند. این حرف و مطالبه درستی است و براین اساس سفر ها و پیگیری های بعدی برای نظارت میدانی فعال خواهد شد تا در یک سال آینده شاهد بهبود شرایط باشیم.

وی تاکید نمود: من نمی گویم در یک سال آینده همه مسائل حل می گردد، اما سال بعد باید شرایط نسبت به اکنون تغییر نموده باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هجمه ها و فشار های دشمنان خصوصا آمریکایی ها، اظهار کرد: همه فشار ها و دسیسه های دشمنان برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است، اما در همین شرایط سخت با یاری مردم و روحیه و کار جهادی مسائل را حل می کنیم و دشمن ناامید خواهد شد.

یکی از اهالی روستای سادات حسینی در مصاحبه با رئیس مجلس از کمبود آب شرب و کشاورزی و پاسخگویی نامناسب مسئولان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه منطقه دهدز از خدمات برق رسانی پایدار برخوردار نیست.

وی اضافه نمود: متاسفانه پس از آبگیری کارون 3، زیرساخت ها دچار مشکل شدند و هنوز هم بازسازی نشده است. جاده های روستایی نیز شرایط نامناسبی دارند که سبب بروز آسیب های متعددی برای خانواده ها شده است.

منبع: فرارو

به "قالیباف: همه فشار ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: همه فشار ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید