عاملان حریق در منابع طبیعی به 2 سال حبس محکوم می شوند

به گزارش وبلاگ بومادران، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از محکومیت 2 سال حبس برای عاملان حریق در عرصه های منابع طبیعی اطلاع داد.

عاملان حریق در منابع طبیعی به 2 سال حبس محکوم می شوند

به گزارش وبلاگ بومادران به نقل از وبلاگ بومادران، حسن وحید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی با اعلام این که در هفته گذشته 21 فقره آتش سوزی در منابع طبیعی استان مهار شده است، گفت:شب گذشته هم در 5 نقطه از عرصه های منابع طبیعی استان حریق رخ داد که با یاری مردم، مسئولین و نیروهای این اداره کل آتش خاموش شد.

وحید گفت: این آتش سوزی ها به بیش از 18 هکتار از اراضی منابع طبیعی خسارت وارد نموده است، عوامل انسانی مهمترین عامل این آتش سوزی هاست و با هماهنگی قضایی استان با عاملان ایجاد حریق برخورد جدی خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی با هشدار جدی به کشاورزان در مورد آتش زدن بقایای زمین های کشاورزی، مطرح نمود: اگر حریق از زمین های کشاورزی به عرصه های منابع طبیعی منتقل گردد، علاوه بر خسارت هایی که باید پرداخت نمایند به 2 ماه تا 2 سال حبس محکوم خواهند شد.

وحید درباره اقدامات اجرا شده در مورد اطفاء حریق گفت:در حال حاضر 2 هزار و 200 نفر در قالب 106 تیم در استان برای اطفاء حریق آموزش دیده اند و مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: عرصه های منابع طبیعی خراسان شمالی از جمله جنگل های ارس ارزشمند است و خسارت به این اراضی غیرقابل جبران خواهد بود، گردشگران، بهره برداران، کشاورزان و شکارچیان نسبت به روشن کردن آتش در سطح عرصه های منابع طبیعی اقدام ننمایند، در غیر اینصورت برخورد جدی خواهد شد.

طرح مقابله با بیابان زایی در خراسان شمالی

وحید اضافه نمود:در استان 180 هزار هکتار مناطق بیابانی وجود دارد، که طرح مقابله با بیابان زایی در تمامی عرصه های مناطق بیابانی به نحوی در حال اجراست.

وی مطرح نمود:با اقدامات اجرا شده و برنامه های مدون، تمام حواشی کانون های بحرانی به نوعی در حال احیا هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی مطرح نمود:با اقدامات اجرا شده، بیش از 10 هزار هکتار از اراضی های بیابانی در قالب طرح نهال کاری، مدیریت رواناب و احداث بادشکن، احیا اجرا شده است.

وحید گفت: بیش از 24 میلیارد و 306 میلیون تومان در بخش ملی و 8 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتباردر بخش استانی تصویب شده که در مجموع از این میزان 19 میلیارد تومان اعتبار به منابع طبیعی و آبخیزدازی استان تخصیص داده شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی اضافه نمود: این طرح دارای مدل 5 سرمایه است یعنی کل عوامل طبیعی و اجتماعی در یک منطقه را در برمی گیرد.

وحیدمطرح نمود: تا به امروز بیشتر مناطق بیابانی در سه شهرستان اسفراین، گرمه و جاجرم تحت پوشش این طرح قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "عاملان حریق در منابع طبیعی به 2 سال حبس محکوم می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاملان حریق در منابع طبیعی به 2 سال حبس محکوم می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید