سیارک بزرگی که توسط یک منجم آماتور کشف شده بود از کنار زمین گذشت

به گزارش وبلاگ بومادران، یک منجم آماتور پیروز شد سیارک بزرگی را کشف کند که در روزهای گذشته از کنار زمین عبور کرد.

سیارک بزرگی که توسط یک منجم آماتور کشف شده بود از کنار زمین گذشت

منجم آماتور برزیلی، سیارک بزرگ و بالقوه خطرناکی را کشف کرد که 10 سپتامبر (20 شهریور) از کنار زمین گذشت. این سیارک به نام 2020 QU6 و با عرض تقریباً 1 کیلومتر در صورت برخورد به زمین خطری بالقوه ایجاد می کرد. با این حال انجمن سیاره ای در بیانیه ای اعلام کرده بود که این سیارک خطری برای زمین ندارد زیرا در فاصله 40 میلیون کیلومتری از کنار زمین می گذرد.

انجمن سیاره ای (Planetary Society) بنیادی مردم نهاد و غیرانتفاعی است که در پژوهش ها و پروژه های مرتبط با ستاره شناسی و اکتشافات فضایی مشارکت دارد. بروس بتس (Bruce Betts) دانشمند ارشد انجمن سیاره ای، در بیانیه این بنیاد گفت: ما روزبه روز بیشتر در مورد سیارک ها می شنویم، علت این امر در درجه نخست آن است که در پیدا کردن و ردیابی سیارک ها بهتر از قبل می شویم. باید گفت که سیارک ها زیاد نشده اند، فقط ما در تشخیص آنها بهتر شده ایم.

  • دانش آموزان مدرسه ای دخترانه در هند یک سیارک کشف کردند

سیارک 2020 QU6 روز 27 آگوست (6 شهریور) توسط لئوناردو آمارال (Leonardo Amaral) که یک منجم آماتور فعال در رصدخانه Campo dos Amarais سائو پائولو برزیل کشف شد. آمارال در سال 2019 از انجمن سیاره ای کمک مالی 8500 دلاری برای خرید تجهیزات بهتر تلسکوپ دریافت کرد که به او امکان می دهد اجرام نزدیک زمین (NEO) را به طور مؤثرتری بیابد، ردیابی کند و معینات آنها را معین نماید.

علاوه بر این موقعیت نیمکره جنوبی، یک مکان منحصر به فرد برای یافتن چنین سیارک بزرگی در اختیار او می گذارد، زیرا بسکمک از برنامه های کاوش سیارکی در نیمکره شمالی قرار گرفته اند.

در حالی که ناسا و دیگر آژانس های بزرگ سیارک ها را ردیابی می کنند، کشف سیارک 2020 QU6 که بسیار به زمین نزدیک است، یادآور نیاز به حمایت مالی از منجمان آماتوری مانند آمارال است. کیسی درِیر (Casey Dreier) مشاور ارشد سیاست گذاری انجمن سیاره ای، به اهمیت سرمایه گذاری در قابلیت های جدید مبتنی بر فضا مانند مأموریت نظارت اجرام نزدیک زمین (NEOSM) اشاره کرد. این مأموریت شامل یک تلسکوپ فضایی است که برای یافتن و ردیابی مخاطرات اشیاء نزدیک زمین در مدار قرار خواهد گرفت.

او در این زمینه اشاره کرد: این کشف به ما یادآوری می کند حتی با وجود اینکه بیشتر اجرام بزرگ نزدیک زمین را یافته ایم، اما هنوز همه آنها را پیدا نکرده ایم.

عکس کاور: جهت گذر سیارک 2020 QU6 از کنار زمین

Credit: NASA/JPL

منبع: Space

منبع: دیجیکالا مگ

به "سیارک بزرگی که توسط یک منجم آماتور کشف شده بود از کنار زمین گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیارک بزرگی که توسط یک منجم آماتور کشف شده بود از کنار زمین گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید