سخت افزارهای کنسول ارزان قیمت Xbox Series S

به گزارش وبلاگ بومادران، بخشی از توان سخت افزاری کنسول های نسل نهم صرف رهگیری پرتور نور ( Ray Tracing ) می شود؛ حال با حذف این ویژگی و کاهش توان سخت افزاری، می توان یک کنسول در ابعادی کوچک تر از Xbox Series X را تولید کرده و با سخت افزاری ضعیف اما قابل اتکا، روانه بازار کرد. بازی هایی با گرافیک و جزئیات مدرن اما به مراتب محدودتر. در صورتی که مایکروسافت یک درایو SSD را به Xbox Series S اضافه کند، می تواند نهایت استفاده را از سخت افزارهای آن ببرد.

سخت افزارهای کنسول ارزان قیمت Xbox Series S

طبق آخرین اطلاعات، Xbox Series S دارای یک تراشه مجتمع (APU) است که توان بخش گرافیکی آن به 4 ترافلاپ در ثانیه می رسد. به عنوان مثال و برای درک بهتر، بد نیست بدانید که Xbox Series X در این بخش با توان 12 ترافلاپ در ثانیه ای معرفی شده و PlayStation 5 نیز نزدیک به 11 ترافلاپ در ثانیه. کنسول ارزان قیمت مایکروسافت که ظاهراً طراحی مشابه با XBX در ابعادی کوچک تر دارد، 7.5 گیگابایت حافظه رم را در اختیار دارد. کارت گرافیک GTX 1050 Ti دارای محدوده توان 2.138 الی 2.3 ترافلاپ در ثانیه، در پردازش های FP32 است.

با توجه به ظرفیت 7.5 گیگابایتی، می توان گفت که مایکروسافت از حافظه رم ترکیبی در این کنسول استفاده خواهد کرد. بالاترین احتمال، 7.5 گیگابایت برای رم اصلی (RAM) کنسول و 3.5 گیگابایت برای کارت گرافیک (VRAM) است. اگر چه برخی منابع از 12 گیگابایت حافظه ترکیبی نیز سخن می گویند. اما در نهایت در بخش رم، شاهد 7.5 گیگابایت حافظه هستیم.

برای درک بهتر، مجدداً کنسول Xbox Series X را مثال می زنیم, این کنسول در بخش حافظه رم، 13.5 گیگابایت ظرفیت را در اختیار دارد. در حال حاضر اطلاعاتی از نوع CPU، تعداد هسته و... منتشر نشده است. آیا مایکروسافت یک CPU چهار و یا هشت هسته ای را برای آن در نظر گرفته است؟ استفاده از پردازنده 4 و یا 6 هسته ای، بالاترین احتمال تا کنون است. کنسول بازی Xbox Series S Lockhart برای اجرای بازی های FHD یا همان 1080p مناسب بوده و احتمالاً در رویداد بعدی مایکروسافت که در ماه ژوئیه برگزار می گردد، رونمایی خواهد شد.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک

به "سخت افزارهای کنسول ارزان قیمت Xbox Series S" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخت افزارهای کنسول ارزان قیمت Xbox Series S"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید