زولبیا بامیه شیرین؛ اما موجب تلخ کامی

به گزارش وبلاگ بومادران، یک متخصص طب ایرانی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بسیاری از زولبیا بامیه های فراوری شده یا روغن هایی که در آن ها زولبیا بامیه تهیه می گردد، چندین برابر میزان استاندارد پراکسید داشتند.

زولبیا بامیه شیرین؛ اما موجب تلخ کامی

به گزارش وبلاگ بومادران از ایسنا، دکتر مرتضی مجاهدی در مورد مصرف زولبیا بامیه های شیرین صبح امروز در جع وبلاگ بومادران اظهار کرد:به صورت مکرر زولبیا بامیه های خام داخل روغنی که در دمای بسیار بالا بیش از دو ساعت در حال جوش است، ریخته می گردد که در این شرایط، درصد ماده بسیار خطرناکی به نام پراکسید در روغن بالا رفته که عامل مهمی در افزایش احتمال ابتلا به بیماری ها از جمله سرطان، بیماری های روماتیسمی، بیماری های پوستی، پیری زودرس و غیره خواهد بود.

وی توضیح داد: میزان استاندارد پراکسید در اینگونه روغن ها باید حدود 5 میلی اکیوالان در کیلوگرم باشد ولی بعضا تا 65 میلی اکی والان در کیلوگرم گزارش شده است.

این متخصص طب ایرانی اعلام نمود: قنادی های اخلاق مدار، روغن حاصل از چندین بار استفاده را جهت مصارف صنعتی مانند تهیه صابون از چرخه تهیه شیرینی خارج می نمایند.

دکتر مجاهدی گفت: اما مراکز سودجو که به دور از چشم مجموعه های نظارتی این روغن خطرناک را در تهیه انواع شیرینی ها استفاده می نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "زولبیا بامیه شیرین؛ اما موجب تلخ کامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زولبیا بامیه شیرین؛ اما موجب تلخ کامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید