رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی بر تثبیت مالکیت معنوی آثار هنری تاکید کرد

به گزارش وبلاگ بومادران، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور اظهار کرد: با توجه به تغییر فرایند بازاریابی و تبلیغات در دوران پسا کرونا، لازم است با تثبیت مالکیت معنوی آثار هنری عکاسان در فضای مجازی از ظرفیت این بستر برای معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری بهره مند شد.

رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی بر تثبیت مالکیت معنوی آثار هنری تاکید کرد

به گزارش خبرنگار از،بهروز عمرانیرئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور در مراسم رونمایی از کتاب مجموعه عکس تبریز زیبای جاودان اثر مقصود سامع سردرودی به مناسبت هفته میراث فرهنگی در تبریز، با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: از ظرفیت فضای مجازی باید برای معرفی جاذبه های طبیعی و ظرفیت های گردشگری به نحو مطلوبی استفاده شود.

او با تقدیر از زحمات چند ساله این هنرمند عکاس، گفت: عکس ها این امکان را فراهم می کنند تا جلوه های تاریخی و هویت یک ملت ثبت و ضبط و به آیندگان منتقل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: در صدد هستیم با همکاری هنرمندان صاحب نام استان، درصدد غنی تر کردن آرشیو موضوعی عکس این اداره کل هستیم.

در کتاب تبریز زیبای جاودان به 2 زبان فارسی و انگلیسی در 200 قطعه عکس رنگی آثار و ابنیه تاریخی، مناظر طبیعی تبریز و آذربایجان شرقی معرفی شده است، همچنین بخشی از این کتاب به مستند اجتماعی و مردم شناسی تبریز اختصاص دارد.

مقصود سامع سردرودی، شاعر، نویسنده و عکاس برجسته آذربایجان شرقی در این کتاب آثار و ابنیه تاریخی، مناظر طبیعی و مستند اجتماعی تبریز را از سال 1380 تا 1398 به ثبت رسانده است.

آثار مقصود سامع سردرودی پیش از این در یکصد نمایشگاه ملی به نمایش درآمده است که از میان آثار وی، 18 هزار مجموعه به آثار و مناظر طبیعی استان تعلق دارد و بیش از 200 قطعه عکس ثبت شده توسط این هنرمند از کوچه باغ های آذربایجان شرقی به دست هنرمندان صنعت فرش، به تابلو فرش تبدیل شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی بر تثبیت مالکیت معنوی آثار هنری تاکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی بر تثبیت مالکیت معنوی آثار هنری تاکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید