رمانی از روبرت صافاریان منتشر شد

به گزارش وبلاگ بومادران رمان یادداشت های سردبیر هایاتسک تازه ترین اثر روبرت صافاریان، از سوی نشر مرکز منتشر شده است. داستان این رمان در فضای یک ساختمان می گذرد و روایت افرادی است که در مجله کوچکی کار می نمایند. مجله ای درباره ارمنی ها که به دو زبان ارمنی و فارسی منتشر می گردد. صافاریان دفتر تحریریه ای را تصویر نموده است که فضایی عینی و ملموس دارد و بیشتر اتفاقات این داستان در دفتر تحریریه این مجله می گذرد.

رمانی از روبرت صافاریان منتشر شد

در این اثر موضوع روابط انسانی افرادی که در مطبوعات کوچک و عظیم، کار می نمایند و درگیری های متفاوتی دارند مورد آنالیز قرار گرفته است.

در بخشی از این رمان می خوانیم:

صدایی عصبانی از پشت خط می گوید:شما چرا نوشته این بی آبرو را توی مجله تان چاپ می کنید؟ مگه نمی دونید دوبار شوهر نموده، دوبارش هم با مرد مسلمان. حیثیت جامعه ارامنه را به باد داه. می پرسم:راجع به کی صحبت می کنید؟ راجع به چی صحبت می کنید؟ می گوید:مقاله یقیازاریان را می گویم. حواسم هست راجع به چی صحبت می نماید. می گویم:مقاله خانم یقیازاریان را می فرمایید؟ می گوید: بله همین ماده سگ را می گویم. گوشی را می گذارم. حوصله این یکی را دیگر ندارم. خانم بندری از آن اتاق با صدای بلند می گوید:دیوانه است مرتیکه. این هم یک موضوع: ازدواج های بین قومی یا مختلط یا به زبان ساده تر ازدواج های ارمنی-مسلمان و معضلات آن و فشارهای اجتماعی ای که بر این زوج ها وارد می گردد. (صفحه103)

نشر مرکز کتاب یادداشت های سردبیر هایاتسک اثر روبرت صافاریان را در 128صفحه، 1600 نسخه و با قیمت 28500 تومان منتشر نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "رمانی از روبرت صافاریان منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمانی از روبرت صافاریان منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید