رأی فیفا صادر شد؛ محکومیت سنگین و تاریخی فدراسیون فوتبال در ماجرای ویلموتس

به گزارش وبلاگ بومادران، هرچند فدراسیون فوتبال اعلام وصول رأی فیفا درباره شکایت مارک ویلموتس را تکذیب کرد، اما مستندات نشان دهنده محکومیت سنگین فدراسیون در این پرونده است.

رأی فیفا صادر شد؛ محکومیت سنگین و تاریخی فدراسیون فوتبال در ماجرای ویلموتس

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ بومادران، مدتی است که همه در انتظار صدور رأی فیفا درباره پرونده شکایت مارک ویلموتس علیه فدراسیون فوتبال کشورمان هستند و حالا رأی صادره از سوی فیفا محکومیت سنگین و تاریخی فدراسیون فوتبال ایران را نشان می دهد.

هرچند پس از انتشار خبر محکومیت فدراسیون فوتبال در این پرونده، سریعاً تکذیبه ای روی سایت فدراسیون منتشر شد، با این حال انتشار مستندات رأی موردنظر نشان می دهد فیفا ویلموتس را برنده این پرونده اعلام نموده است. طبق این رأی فدراسیون فوتبال محکوم به پرداخت شش میلیون و 137 هزار و 500 یورو به سرمربی بلژیکی سابق تیم ملی شده و ملزم به پرداخت پنج درصد جریمه هم است.

ضمن اینکه فدراسیون فوتبال کشورمان باید پنج هزار فرانک سوئیس هم به فیفا بابت هزینه دادرسی پرداخت کند. در مجموع با احتساب پنج درصد جریمه و همچنین پنج هزار فرانک هزینه دادرسی، فوتبال ایران رقم سنگین شش میلیون و 449 هزار یورو باید پرداخت کند.

در شرایط موجود، تنها امیدی که فدراسیون فوتبال ایران دارد شکایت به دادگاه عالی ورزش (CAS) است تا بلکه بتواند رأی فیفا را بشکند. این در حالی است که پیروزی در دادگاه عالی ورزش هم بستگی به مستندات پرونده و دفاع فدراسیون فوتبال دارد و تنها یک شانس است و چیزی قطعی نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رأی فیفا صادر شد؛ محکومیت سنگین و تاریخی فدراسیون فوتبال در ماجرای ویلموتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی فیفا صادر شد؛ محکومیت سنگین و تاریخی فدراسیون فوتبال در ماجرای ویلموتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید