دست آمریکایی ها در ونزوئلا رو شد

به گزارش وبلاگ بومادران، ایرنا نوشت: بر اساس اسناد منتشر شده در روزنامه واشنگتن پست، اعضای گروه مخالف دولت ونزوئلا در ماه اکتبر (مهر - آبان) با یک شرک کوچک مستقر در ایالت فلوریدا در آمریکا برای حمله به و سرنگونی نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در ازای پرداخت 213 میلیون دلار، مذاکره نموده اند.

دست آمریکایی ها در ونزوئلا رو شد

به گزارش خبرگزاری رویترز از کاراکاس؛ ونزوئلا در هفته جاری بیش از 12 تن شامل 2 آمریکائی را که برای شرکت سیلورکورپ یو اس ای کار می نموده اند، دستگیر نموده اند که بخشی از توطئه حمله شکست خورده بوده است و پیروزی همگانی برای دولت مادورو به شمار می رود.

تلویزیون ونزوئلا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (17 و 18 اردیبهشت) تصاویری از این 2 آمریکائی به اسارت گرفه شده به نمایش گذاشت که در آن گفتند توسط سیلورکورپ موظف به تصرف فرودگاه کاراکاس به منظور اخراج مادورو از این کشور شده بودند. به گفته مادورو این دو در دادگاه غیرنظامی محاکمه خواهند شد.

انتشار این اسناد ضربه ای به اعتبار خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا به شمار می رود که اخیرا آشکارا هر گونه ارتباط با سیلورکورپ یا مشارک در کوشش برای برکناری مادورو را با استفاده از زور تکدیب نموده بود.

گوایدو رئیس مجمع ملی تحت اختیار مخالفان که توسط چند کشور به عنوان رهبر ونزوئلا به رسمی شناخته شده است مدعیست مادرو پس از تقلب در انتخابات 2008، قدرت را غصب نموده است.

مادورو به شبکه تلویزیونی تله سور گفت: این افراد همواره با آمریکا ارتباط داشته اند، اما از سوم مه (14 اردیبهشت) قطع شد و اکنون کاملا ساکت شده اند.

بر اساس اسناد انتشار یافته در واشنگتن پست، این گروه ارائه دهنده خدمات امنیتی در برنامه ریزی، اجرا و عملیات دستگیر و بازداشت کردن و برکناری و نابود کردن نیکلاس مادورو که از این پس هدف اولیه به شمار می رود، برکناری حکومت کنونی و جانشینی خوان گوایدو رئیس جمهوری به رسمیت شناخه شده ونزوئلا، به گروه شریک مشاوره و یاری ارایه خواهد داد.

مقامات ونزوئلا با تائید موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورشان و کوشش ها برای مقابله با گسترش کرونا، از تحریم های آمریکا علیه کاراکاس که مانع از خرید دارو و تجهیزات پزشکی شده، بشدت انتقاد نموده اند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "دست آمریکایی ها در ونزوئلا رو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست آمریکایی ها در ونزوئلا رو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید