دارندگان سهام عدالت تا به امروز چقدر سود کردند؟

به گزارش وبلاگ بومادران، خبرنگاران : آزادسازی سهام عدالت از جمله اقدامات مهم دولت تدبیر و امید بود که در نهایت در 9 اردبیهشت ماه اجرایی شد.

دارندگان سهام عدالت تا به امروز چقدر سود کردند؟

به گزارش وبلاگ بومادران به نقل از خبرآنلاین،از روز 10 اردیبهشت تا هشتم خرداد ماه به سهامداران فرصت داده شد تا در صورتی که به دنبال انتخاب روش مدیریت مستقیم هستند و می خواهند مالکیت و مدیریت سهام خود را بصورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار خود بگیرند باید با ورود به سامانه www.samanese.ir نسبت به این امر اقدام نمایند اما این فرصت با توجه به استقبال مشمولان سهام عدالت برای انتخاب روش مستقیم در ابتدا تا 15 خرداد ماه و در نهایت تا 29 خردادماه تمدید شد.

ساز و کار مربوط به نحوه معاملات سهام عدالت به دستور رهبر معظم انقلاب در اختیار شورای عالی بورس نهاده شد که جلسه ای در شورای عالی بورس در زمینه تصمیم گیری برای معاملات سهام عدالت به صورت اضطراری برگزار و تصمیمات لازم را در این زمینه اتخاذ کرد.

تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه مقرر به فروش 30 درصد از سهام عدالت شد و به دنبال این تصمیم اعلام کردند افرادی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموده اند از تاریخ 6 خرداد می توانند با مراجعه به بانک هایی که شماره شبای خود را برای دریافت سود در سامانه سهام عدالت ثبت نموده اند، فرم فروش وکالتی 30 درصد از سهام خود را پر نموده و یکی دو روز بعد، وجه حاصل از فروش این قسمت از سهام عدالت خود را دریافت نمایند.

همچنین در این زمینه اعلام شد مشمولانی که دارای کد معاملاتی هستند نیازی به مراجعه به بانک ها ندارند و می توانند به وسیله کد بورسی که در اختیار دارند جهت فروش 30 درصد از سهام عدالت خود اقدام نمایند که البته سهام عدالت به قیمت بازار همان روز بفروش می رسد.

پرتفوی سهام عدالت با دارایی 500 هزار تومان در تاریخ 6 خرداد که نخستین روز از فروش این سهام بود، ارزشی بالغ بر هفت و میلیون و 800 هزار تومان داشت که از همان روز مسئولان حاضر در وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید بسیاری برای نگهداری سهام خود داشتند و معتقد بودند که سهام موجود در پرتفوی سهام عدالت از جمله سهم های با ارزش بازار بورس است که هر روز می توانند به رشدی بیش از روز گذشته دست پیدا نمایند.

ارزش پرتفوی سهام عدالت در تاریخ 10 خرداد ماه در مقایسه با 6 خرداد چیزی حدود 500 هزار تومان افزایش یافت و به رقمی بیش از هشت میلیون و 300 هزار تومان رسید.

با توجه به روزهای پررونق بورس هر روز شاهد رونق و افزایش ارزش پرتفوی سهام عدالت بودیم، به گونه ای که ارزش این سهام از 11 تا 17 خردادماه، با یک میلیون و 600 هزار تومان افزایش به رقمی حدود 9 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

سهام عدالت از 18 خرداد ماه تا 20 خرداد بعد از 14 روز رشد خیره نماینده در جهت ثبات قیمتی نهاده شد و در محدوده های 9 میلیون و 700 هزار تومان قیمت خورد.

ارزش سهام عدالت بعد از دو روز ثبات قیمتی از 21 خرداد تا هفتم تیر ماه دوباره وارد فاز صعودی پرشتاب شد و از قیمت 9 میلیون و 700 هزار تومان به نرخ 13 میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافت.

ارزش سهام عدالت بعد از حدود دو هفته صعود قیمتی که تجربه کرد، در روزهای هشتم و دهم تیر ماه در جهت نزولی نهاده شد و تا قیمت 13 میلیون و 200 هزار تومان کاهش یافت.

ارزش سهام عدالت از روز دهم تیر ماه در چند روز متوالی به دلیل رشد غافلگیرنماینده بازار سرمایه در جهت صعودی پرشتابی نهاده شد به طوری که امروز ارزش آن از مرز 16 میلیون تومان عبور کرد و به بیش از 16 میلیون و 213 هزار تومان رسید.

منبع: اقتصادنیوز

به "دارندگان سهام عدالت تا به امروز چقدر سود کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارندگان سهام عدالت تا به امروز چقدر سود کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید