خبرنگاران الصباح از کوشش عراق برای بازگشایی مرز خود با ایران خبرداد

به گزارش وبلاگ بومادران، تهران-خبرنگاران- روزنامه الصباح چاپ عراق روز آدینه از کوشش ها برای باز شدن مرز این کشور با ایران و با هدف ورود کالاها اطلاع داد.

خبرنگاران الصباح از کوشش عراق برای بازگشایی مرز خود با ایران خبرداد

الصباح به نقل از پایگاه خبری المعلومه نوشت : کاطع نجمان نماینده کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق ضمن بیان اینکه بازگشایی مرز با ایران در حال حاضر غیرممکن است، اضافه نمود: فقط ستاد بحران عراق اجازه تصمصم خواهد گرفت که واردات کالا از ایران شروع گردد.

نجمان البته اضافه نمود: مسأله بازگشایی مرز به تصمیم ستاد بحران عراق بستگی دارد، اما ما در کمیسیون امنیت و دفاع مجلس نیز بازگشایی مرزها را به خاطر شرایط بهداشتی خوشایند نمی دانیم.

این نماینده مجلس عراق اضافه نمود: ستاد بحران عراق در مورد ورود مواد غیر غذایی مانند مصالح ساختمانی را آنالیز می نماید، البته مشروط به این که عراقی ها این مواد را در خاک ایران تحویل بگیرند تا هیچ تماسی با طرف ایرانی وجود نداشته باشد، اما ورود مواد غذایی از ایران و بازگشایی مرز به روی مسافران ممنوع است.

عراق سوم اسفندماه 98در اقدامی پیشگیرانه از انتشار ویروس کرونا، تمام مرزهای خود با ایران را بست.

وزارت بهداشت عراق در آن موقع در بخشنامه ای ورود تمام مسافران ایرانی به عراق به جز هیأت های دیپلماتیک را تا اطلاع ثانوی ممنوع نمود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران الصباح از کوشش عراق برای بازگشایی مرز خود با ایران خبرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الصباح از کوشش عراق برای بازگشایی مرز خود با ایران خبرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید