جدایی کدام ستاره پرسپولیس به ضرر یحیی گل محمدی شد؟

به گزارش وبلاگ بومادران، پرسپولیس برای سومین هفته پیاپی در لیگ برتر مساوی کرد و این بار، عملکردی ضعیف تر از همواره داشت. آن ها در طول مسابقه، فقط سه شوت به سمت دروازه حریف زدند که آماری بی سابقه برای شان محسوب می گردد. همین باعث شد منتقدان پرسپولیس، تغییرات این تیم و استفاده از احمد نوراللهی در خط حمله را زیر سوال ببرند. با این حال، آنالیز سه بازی اخیر پرسپولیس و مقایسه آن با 4 هفته ابتدایی، نشان می دهد از دست دادن ستاره ای مثل بشار، تا چه روی عملکرد هجومی سرخپوشان تاثیرگذار بوده است.

جدایی کدام ستاره پرسپولیس به ضرر یحیی گل محمدی شد؟

پرسپولیس ابتدای فصل، تیمی بود که زیاد روی دروازه حریف موقعیت می ساخت. آن ها در دو بازی با سایپا و شهر خودرو، آمار بسیار خوب 16 شوت به سمت دروازه حریف را ثبت کردند. 6 شوت در بازی با شهر خودرو و 5 شوت هم در بازی با سایپا، داخل چارچوب بودند. پرسپولیس مقابل صنعت نفت هم 11 شوت زد و بازی با نفت مسجدسلیمان که ضعیف ترین عملکردشان در مقطع ابتدایی فصل بود، 7 ضربه به سمت دروازه حریف شلیک کردند.

بازی های بدون بشار برای پرسپولیس با 15 شوت مقابل نساجی آغاز شد. قرار داشتن فقط 3 ضربه داخل چارچوب، پشت حملات پرتعداد آن ها جدی گرفته نشد. بازی با ذوب آهن این آمار افت کرد و به 10 ضربه رسید. مقابل سپاهان، در طول نود دقیقه آن ها فقط 3 ضربه زدند. آن هم در استادیوم آزادی و بازی خانگی، که انتظار بیشتری از آن ها می رود.

افت فعلی پرسپولیس، مطمئنا دلایل بسیاری دارد، اما تاثیر جدایی بشار به عنوان بازیساز اصلی گل محمدی، در افت کیفی تیم قابل توجه است. بدون بشار، آن ها کمتر به دروازه حریف نزدیک می شوند و بازیکنان هجومی تیم هم موقعیت های کمتری پیدا می نمایند. میانگین شوتزنی شان از 12.5 شوت در هر مسابقه، به 9.3 شوت رسیده است. مدیران پرسپولیس با تصمیم عجیب شان، در شرایط سختی دست یحیی را خالی تر از قبل کردند.

منبع: فرارو

به "جدایی کدام ستاره پرسپولیس به ضرر یحیی گل محمدی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدایی کدام ستاره پرسپولیس به ضرر یحیی گل محمدی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید