جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاهی در ونزوئلا دستگیر شد، فرد بازداشتی تفنگدار دریایی ارتش و کارمند C.I.A در عراق بود

به گزارش وبلاگ بومادران، رئیس جمهور ونزوئلا گفت نیروهای امنیتی این کشور یک جاسوس آمریکایی را با مقادیر زیادی پول نقد و سلاح سنگین دستگیر کرده اند.

جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاهی در ونزوئلا دستگیر شد، فرد بازداشتی تفنگدار دریایی ارتش و کارمند C.I.A در عراق بود

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بومادران، ونزوئلا بامداد شنبه (به وقت تهران) اعلام کرده یک جاسوس آمریکایی را با سلاح های سنگین و پول در نزدیکی دو پالایشگاه در ایالت فالکون دستگیر کرده است.

به نوشته راشاتودی، فرد دستگیر شده سابقاً تفنگدار دریایی آمریکایی بوده و برای سیا در عراق کار کرده است. نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در یک نطق تلویزیونی گفت این جاسوس به دنبال گردآوری اطلاعات از این پالایشگاه ها بود.

طبق گفته مادورو، فرد بازداشت شده آمریکایی عضو سپاه تفنگداران دریایی آمریکا است و در عراق با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) همکاری داشته است. رئیس جمهور ونزوئلا گفت این فرد با سلاح های سنگین و تخصصی و مقادیر زیادی پول دستگیر شد.

رئیس جمهور ونزوئلا اضافه کرد او بعد از دستگیری این جاسوس دستور تشدید تدابیر امنیتی در پالایشگاه های ونزوئلا را صادر کرده است.

مادورو ساعاتی قبل از این سخنرانی گفته بود وزارت نفت ونزوئلا، توطئه ایجاد انفجار در پالایشگاه ال پالیتو، واقع در غرب کاراکاس را ناکام گذاشته است.

مادورو از آمریکا بابت راه اندازی جنگ اقتصادی علیه ونزوئلا انتقاد کرد و گفت که واشنگتن به دنبال تخریب صنعت نفت این کشور است. او گفت: آنها به مرز دیوانگی رسیده اند.

دولت آمریکا در اقدامی مداخله جویانه، خوان گوایدو، سیاستمدار غرب گرای ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته است.

گوایدو علی رغم برخورداری از حمایت آمریکا و بیشتر کشورهای آمریکای لاتین تا کنون چندین بار برای دریافت قدرت از مادورو تلاش کرده و ناکام مانده است.

تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا لطمه های زیادی به این کشور واقع در آمریکای لاتین وارد کرده است. دولت آمریکا تمامی اموال شرکت دولتی PDVSA را مصادره کرده است.

ونزوئلا چند ماه پیش هم اعلام کرد دو عضو سابق ارتش آمریکا را بازداشت کرده است. آنها اعتراف کرده اند قصد داشته اند مادورو را ربوده و گوایدو را به جای او رئیس جمهور معرفی کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاهی در ونزوئلا دستگیر شد، فرد بازداشتی تفنگدار دریایی ارتش و کارمند C.I.A در عراق بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاهی در ونزوئلا دستگیر شد، فرد بازداشتی تفنگدار دریایی ارتش و کارمند C.I.A در عراق بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید