تشکیل کمیته های مدیریت تعطیلات عید فطر در شهرستان ها

به گزارش وبلاگ بومادران، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد با تصویب ستاد مدیریت کرونا و با دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد کمیته های مدیریت تعطیلات عید فطر نه به منظور ارایه خدمات و افزایش میزان امکانات به مسافران و گردشگران بلکه با هدف مدیریت بهتر و منسجم تر برای جلوگیری از بروز هر گونه خطرات احتمالی ناشی از هجوم مسافران و گردشگران در سطح شهرستان ها با موضوع فرمانداران تشکیل شد.

تشکیل کمیته های مدیریت تعطیلات عید فطر در شهرستان ها

حسین کلانتری اضافه نمود: تشکیل این کمیته ها و اقداماتی که در دستور کار دستگاه های مربوطه انجام می گردد باید ضمن هماهنگی و تعامل بین بخشی هم راستا با ستاد ملی و همچنین استانی مدیریت و کنترل بیماری کرونا باشد.

وی توضیح داد: هر چند بیان بعضی هشدارها و تذکرات و همچنین اعمال محدودیت ها و یا عدم ارایه خدمات به مسافران و توریستان از اقصی نقاط کشورمان به این استان زر خیز با جاذبه ها و مناظر بکر و طبیعی خدادادی بویژه در این ایام و روزها برای مسئولان امر سخت و ثقیل است اما بروز خطرات احتمالی ناشی از این بیماری منحوس و مرموز ایجاب می نماید بعضی شرایط را به ناچار تحمل کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: مردم این استان همیشه به مهمان نوازی ، صمیمت و ارتباطات عاطفی شهرت دارند ولی به دلیل شیوع و موج جدید این بیماری نیز از هموطنان درخواست می کنیم تا اطلاع بعدی و برطرف خطر بیماری به این استان سفر نکنند.

کلانتری ادامه داد: با تصویب ستاد استانی مدیریت کرونا مقرر شد که فرمانداری ها و شهرداران در همه شهرستان ها اجازه نصب چادرهای مسافرتی در سطح پارک ها، تفرجگاه ها و یا مناظر توریستی به هیچ مسافر و توریستی ندهند.

وی تاکید نمود: نصب چادر در سطح پارک ها ، میادین شهر و یا مناظر توریستی به راه اندازی تجمعات و تشکیل گروه های مردمی منجر می گردد که خود مهمترین فاکتور خطر در انتقال بیماری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد : حتی بعضی پارک ها و مناظر توریستی بویژه در سطح شهر یاسوج در حال آماده سازی، بهسازی و افزایش امکانات برای مسافران و توریستان پس از کنترل نهایی بیماری کرونا هستند و هم اینک امکان پذیرش مسافر و توریست در این مکان ها وجود ندارد.

کلانتری اعلام نمود: دو اقدام مهم از همان زمان شیوع بیماری کرونا شامل افزایش فرایند تست های کرونایی و بیماریابی فعال، گسترده و هوشمند و همچنین اجرای طرح غربالگری سلامت در سطح مراکز بهداشتی و مبادی ورودی برای کنترل و شکست زنجیره این بیماری در دستور کار ستاد استانی و مجموعه بهداشت و درمان استان بوده که خروجی مثبت و اثربخش آن بارها مورد تمجید و تایید ستاد ملی و مقامات و مسئولان امر در مرکز نیز نهاده شد.

وی توضیح داد: در راستای بیمار یابی فعال و افزایش میزان تست های کرونا در استان در یکی از شهرستان ها از حدود 188 نفر از اطرافیان و بستگان نزدیک سه فرد مبتلا به کرونا تست غربالگری صورت گرفته است.

به گزارش وبلاگ بومادران به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در ایام تعطیلات فطر سال جاری ضمن درخواست مجدد از هم وطنان برای پرهیز از سفر غیر ضرور به این استان، در راستای حفظ سلامت مسافران طرح غربالگری از افراد مشکوک در سطح ورودی های استان از روز گذشته شروع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشکیل کمیته های مدیریت تعطیلات عید فطر در شهرستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته های مدیریت تعطیلات عید فطر در شهرستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید