بیماران پیوند کلیه در معرض ریسک بالای ابتلا به کووید 19 مرگبار

به گزارش وبلاگ بومادران، طبق گزارش جدید محققان، از آنجائیکه بیماران پیوند کلیه غالبا داروهای متوقف کننده سیستم ایمنی بدن مصرف می کنند بی نهایت در معرض ریسک بالای مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید 19 قرار دارند.

بیماران پیوند کلیه در معرض ریسک بالای ابتلا به کووید 19 مرگبار

به گزارش وبلاگ بومادران از مهر، محققان مرکز پزشکی مونت فیور نیویورک در مطالعه خود به بررسی 36 بیمار پیوند کلیه مبتلا شده به بیماری کووید 19 پرداختند.

حدود یک سوم این بیماران به خاطر ابتلاء به کروناویروس جدید جان شأن را از دست دادند و در بیشتر موارد، بیماری کووید 19 در این بیماران به سرعت تشدید می شد.

دکتر انور آکالین سرپرست تیم تحقیق در این باره می گوید: نتایج ما نشان می دهد نرخ مرگ و میر در بین بیماران پیوند کلیه مبتلا شده به کووید 19 در مراحل ابتدایی بسیار بالاست؛ مرگ این بیماران در سه هفته اول 28 درصد است درحالیکه در بین جمعیت عمومی مبتلا به کووید 19 نرخ مرگ در طول سه هفته اول 1 تا 5 درصد است.

بیماران دریافت کننده پیوند عضو به منظور کمک به پیشگیری از رد عضو پیوندی، داروهای توقف کننده سیستم ایمنی بدن دریافت می کنند. این بدین معناست که بیشتر بیماران دارای میزان پایین سلول های خونی سیستم ایمنی بدن موردنیاز برای دفاع قوی در مقابل هرگونه بیماری عفونی هستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بیماران پیوند کلیه در معرض ریسک بالای ابتلا به کووید 19 مرگبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران پیوند کلیه در معرض ریسک بالای ابتلا به کووید 19 مرگبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید