باور کنید مرگ کرونا سراغ همه ما می آید

به گزارش وبلاگ بومادران، مسعود مردانی عضو کمیته علمی مقابله با کرونا در روزنامه اعتماد نوشت: به عنوان عضو کمیته علمی مقابله با کرونا، عاجزانه از مردم خواهش می کنم در تعطیلات تجمیعی هفته های آینده، از سفر های تفریحی و بی مورد صرف نظر کنند و برای حفظ سلامت خود و خانواده شان، برای احترام به حقوق انسانی سایر هموطنان و همچنین برای احترام به زحمات کادر درمان، خانه نشینی را به تفریح و گشت و گذار در استان هایی که حالا هیچ کدام، شرایط مطلوبی از بابت کاهش شیوع بیماری کووید 19 ندارند، ترجیح بدهند، در غیر این صورت، ظرف هفته های پس از آن، با تکمیل صددرصدی تخت های بیمارستانی روبرو می شویم و ممکن است ناچار شویم برای پذیرش بستری های جدید کووید 19 بیمارستانی صحرایی دایر کنیم.

باور کنید مرگ کرونا سراغ همه ما می آید

امروز آمار ابتلای کووید 19 در کشور ما به عدد 471 هزار و 772 نفر و آمار فوت مبتلایان به عدد 26 هزار و 957 نفر رسید. این آمار برای ترسیدن مردم اعلام نمی شود بلکه برای واقع بینی مردم اعلام می شود. این آمار اعلام می شود که مردم بدانند هر روز حداقل 200 نفر از عزیزان ما و آنها، بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 فوت می کنند که البته اعتقاد من این است که آمار فوت ممکن است از این عدد بسیار بیشتر باشد.

کووید 19 این درس مهم را به ما آموخت که برخلاف باور های کهنه درباره اینکه مرگ برای همسایه است اتفاقا، حالا و در این شرایط، مرگ دیگر برای همسایه نیست بلکه پشت در خانه ما هم نشسته و برای ما هم اتفاق می افتد و ممکن است یک روز من و شما هم بر اثر ابتلا به کووید 19 جان مان را از دست بدهیم.

مردم ببینند که تا امروز چه چهره های سرشناسی از طبقات مختلف علمی و پزشکی بر اثر ابتلا به کووید 19 فوت کرده اند. یکی از هنرمندان به من می گفت: هیچ وقت فکر نمی کردم من هم مبتلا شوم ولی مبتلا شدم. مردم باید باور کنند که ممکن است قربانیان بعدی کووید 19 خود آن ها باشند اگر بخواهند به رعایت نکردن توصیه های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک و نادیده دریافت اهمیت فاصله گذاری اجتماعی ادامه بدهند.

امروز ما هیچ امیدی نداریم جز اینکه رفتار های مردم بتواند موج شیوع بیماری را در کشور کاهش دهد. آنچه امروز با رفتار مردم شاهد هستیم این است که ویروس کرونا حداقل تا تابستان سال آینده هم با ما خواهد بود و قربانی خواهد گرفت مگر آنکه مردم دل شان به حال خود و خانواده شان بسوزد و رفتاری متفاوت در پیش بگیرند و به رعایت پروتکل های بهداشتی احترام بگذارند که آن وقت ما هم می توانیم امیدوار باشیم که کرونا هر چه زودتر از کشور ما رخت بربندد.

منبع: فرارو

به "باور کنید مرگ کرونا سراغ همه ما می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باور کنید مرگ کرونا سراغ همه ما می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید