ایجاد 2 هزار و 177 شغل برای مددجویان تهرانی آسیب دیده از کرونا

به گزارش وبلاگ بومادران، فتح آبادی گفت: در پی شیوع کرونا در کشور 2 هزار و 177 شغل توسط کمیته امداد برای مددجویان آسیب دیده استان تهران ایجاد شد.

ایجاد 2 هزار و 177 شغل برای مددجویان تهرانی آسیب دیده از کرونا

حسین فتح آبادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: در پی شیوع کرونا در کشور، 2 هزار و 177 شغل توسط کمیته امداد برای مددجویان آسیب دیده تهرانی ایجاد شد.

او با بیان اینکه 48 میلیارد و 819 میلیون ریال برای جبران خسارت های وارده به این مشاغل هزینه شده است،گفت: عمده مشاغلی که براساس پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیل شده بودند، آسیب دیدند و در عوض مشاغلی چون پرورش زنبور، دامداری، جابه جایی بار که تحت حمایت امداد بودند، متضرر نشدند.

معاون اشتغال و خودکفایی امداد استان تهران با بیان اینکه با شیوع کرونا مشاغلی چون کارگاه های طبخ غذا، رستوران ها، فست فودها، بوتیک ها، آرایشگاه ها و ... آسیب دیدند، گفت: بسیاری از کارگاه ها از وقتی دچار آسیب شدند که امکان کار داشتند اما کارگران سر کار حاضر نمی شدند.

فتح آبادی با بیان اینکه برای جبران خسارات وارد شده به اشتغال مددجویان امداد از 100 تا 500 هزار تومان به صورت بلاعوض پرداخت می شود، افزود: تسهیلات تکمیلی نیز از چند منبع برای آسیب دیدگان در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: مشاغلی که از یک منبع وام دریافت کرده اند در حال حاضر نمی توانند دوباره از همان منبع تسهیلات دریافت کنند و باید از منبع دیگری تسهیلات جبران خسارت دریافت کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران گفت: مبلغ پرداخت تسهیلات از 10 میلیون آغاز و سقف آن بستگی به نیاز صاحبان مشاغل دارد، همچنین دریافت چنین تسهیلاتی با حداقل ضمانت انجام می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ایجاد 2 هزار و 177 شغل برای مددجویان تهرانی آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 2 هزار و 177 شغل برای مددجویان تهرانی آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید