اسناد فساد اقتصادی هیأت وابسته به حفتر توسط دولت لیبی منتشر شد

به گزارش وبلاگ بومادران، دولت لیبی اسنادی را منتشر کرد که مدعی است به فساد اقتصادی هیأت سرمایه گذاری وابسته به خلیفه حفتر مربوط می گردد.

اسناد فساد اقتصادی هیأت وابسته به حفتر توسط دولت لیبی منتشر شد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، ارتش لیبی در حساب کاربری عملیات آتشفشان خشم در فیس بوک دو عکس از اسناد فساد اقتصادی مربوط به خلیفه حفتر را به اشتراک گذاشت.

بر اساس این اسناد، کمیسیون نظامی سرمایه گذاری وابسته به حفتر اراضی دولتی را به طور غیرقانونی مصادره نموده و به همین شکل پروژه های منقول و غیرمنقول کشاورزی را به کنترل خود درآورده است.

این اسناد همچنین اطلاعات مطرح شده در گزارش روزنامه فرانسوی لوموند را که با عنوان حفتر چگونه بر اقتصاد برقه حاکم شد منتشر شده بود، به نوعی تایید می نماید.

پیش تر در حساب فیس بوک عملیات آتشفشان خشم، سندی در ارتباط با انعقاد قرارداد بین این کمیسیون با فدراسیون ملی نهادهای شیلات ایتالیا در مارس سال گذشته منتشر شده بود.

بر اساس این توافق پنج ساله، نیروهای حفتر به ازای دریافت ماهانه 10 هزار یورو اجازه ماهی گیری به صیادان ایتالیا در حریم دریایی لیبی و حفاظت از آنها را داده بود.

همچنین بر اساس اسناد مشابه که منتشر شده است، نیروهای حفتر در مناطق تحت سیطره خود برای ایجاد منابع اقتصادی در صدد تشکیل مکانیزم های مرتبط بوده اند. آنها از کمیسیون سرمایه گذاری برای ایجاد منابع بومی و اخذ اعتبار اقتصادی استفاده می نموده اند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اسناد فساد اقتصادی هیأت وابسته به حفتر توسط دولت لیبی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسناد فساد اقتصادی هیأت وابسته به حفتر توسط دولت لیبی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید