اردوگاه های آوارگان در عراق از سال آینده تعطیل می شوند

به گزارش وبلاگ بومادران، وزارت مهاجرت و امور مهاجران عراق روز یکشنبه اعلام نمود که همه اردوگاه های آوارگان در این کشور از ابتدای سال آینده میلادی تعطیل می شوند.

اردوگاه های آوارگان در عراق از سال آینده تعطیل می شوند

به نقل از خبرگزاری آلمان، ایوان فائق یعقوب جابرو وزیر مهاجرت و امور مهاجران عراق گفت: این وزارتخانه برنامه ای ملی برای تعطیلی همه اردوگاه ها در ابتدای سال 2021 آماده نموده است، زیرا این امید وجود دارد که سال آینده شاهد تعطیلی آن ها در سراسر کشور باشیم، جز آن هایی که در منطقه کردستان عراق هستند و در نتیجه حدود یک و نیم میلیون آواره به مناطق اصلی زندگی خود بازگردانده می شوند.

جابرو اضافه نمود: هماهنگی هایی با سازمان بین المللی مهاجرت اجرا شده است تا از گروه هایی که این وزارت، خانه های آنها را در مناطق آزاد شده به طور جزئی بازسازی نموده است، حمایت شود و همچنین به خانواده هایی که به دلیل تخریب کامل خانه هایشان سرپناهی ندارند، یاری های اقتصادی ارائه شود.

وزیر مهاجرت عراق اضافه نمود که این وزارتخانه اواخر ماه جاری میلادی اردوگاه های موجود در کرکوک و صلاح الدین و یکی از اردوگاه های الانبار و اردوگاه عامریه الفلوجه را تعطیل خواهد نمود. او همچنین گفت که آوارگان نینوی خودشان داوطلبانه در حال بازگشت به مناطق اصلی خود هستند.

آمار غیررسمی حاکی از آن است که شمار کل آوارگان در تمام شهرهای عراق بیش از پنج و نیم میلیون عراقی است. همچنین حدود یک میلیون نفر نیز که طی سال های اشغالگری داعش در بسیاری از استان های عراق در سال 2014 به کشورهای همسایه و اروپا مهاجرت نموده اند.

وزارت مهاجرت و امور مهاجران عراق نیز تأیید نموده است که شمار کل آوارگان از سال 2014 به بیش از چهار میلیون و 500 هزار آواره از میان اهالی نینوی، الانبار و صلاح الدین رسیده است.

با وجود عملیات های مختلفی که نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی مناطق این کشور از وجود تروریست های داعش انجام می دهند، عناصر و هسته های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در بعضی مناطق استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد فعال هستند.

عراق در سال 2017 میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام نمود. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "اردوگاه های آوارگان در عراق از سال آینده تعطیل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوگاه های آوارگان در عراق از سال آینده تعطیل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید