احکام مستمری فروردین 1400 صادر شد؛ جزئیات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش وبلاگ بومادران، خبرنگاران: تامین اجتماعی اظهار داشت:احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب سازی و افزایش سنواتی صادر می گردد.

احکام مستمری فروردین 1400 صادر شد؛ جزئیات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش وبلاگ بومادران در حالی که بعضی سایت های خبری گفتند:مبنای افزایش مستمری فروردین 1400، آخرین مستمری پیش از اجرای مرحله اول متناسب سازی است. سایت رسمی تامین اجتماعی به نقل از حمید ابراهیمی مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان اطلاع داد:احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب سازی و افزایش سنواتی صادر می گردد.احکام و فیش مستمری فرودین ماه 1400 مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی امروز صبح (آدینه/20 فروردین) صادر شد.

جزئیات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 1400

مهرداد قریب، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز جزئیات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را گفت.

او با با اشاره به اینکه کل هزینه ماهانه مستمری در اسفند سال 98 به میزان 6600 میلیارد تومان بوده است، اضافه کرد: این رقم در اسفند سال گذشته به 10 هزار میلیارد تومان رسید و در فروردین امسال که افزایش سالیانه ماده 96 و متناسب سازی مرحله دوم حقوق بازنشستگان انجام می گردد، هزینه مستمری ماهانه این سازمان 15 هزار میلیارد تومان می گردد.

وی توضیح داد: با افزایش های امسال، رشد مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به اسفند سال 98 افزایش 134 درصدی را نشان می دهد که نسبت افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان با افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در امسال برابر شده است.

قریب در ادامه به تشریح پرداخت بازنشستگان در دوسال گذشته پرداخت و گفت: در اسفند 98 پرداختی بازنشسته تامین اجتماعی حداقل بگیر با 30 سال سابقه یک میلیون و 670 هزار تومان بود با اعمال متناسب سازی مرداد به 2 میلیون و 800 هزار رسید و با متناسب سازی امسال دریافتی آنها 4 میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: بازنشسته 20 سال سابقه در اسفند دوسال قبل، یک میلیون و 600 هزار تومان بود با متناسب سازی حقوق مرداد به 2 میلیون و400 هزار تومان رسید. با افزایش های امسال دریافتی آنها 3 میلیون و900هزار تومان می گردد.

وی گفت: بخشی از متناسب سازی حقوق بازنشستگان در بن معیشت، بخشی دیگر در حق مسکن و بخشی در عائله مندی بوده است. حق عائله مندی بازنشستگان تامین اجتماعی به میزان 370 هزار تومان و حق اولاد به رقم 96 هزار تومان به ازای هر فرزند در امسال افزایش می یابد.

منبع: اقتصادنیوز

به "احکام مستمری فروردین 1400 صادر شد؛ جزئیات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احکام مستمری فروردین 1400 صادر شد؛ جزئیات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید